Wynajem biura dla swojej działalności gospodarczej może wiązać się z dużymi kosztami na początku budowania wartości biznesu. Może być to szczególnie odczuwalne w większym mieście, gdzie zdecydowanie więcej zapłacimy za czynsz. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem będzie posiadanie wirtualnego adresu firmy.

Wirtualne biuro – co to jest?

Gdy wypełniamy wniosek o rejestracje działalności gospodarczej w CEIDG istotne jest, aby nasza firma posiadała siedzibę. Z racji tego, że miesięczny czynsz za wynajem w pełni wyposażonego biura może w znacznym stopniu obciążyć budżet firmy, idealnym rozwiązaniem na ten problem będzie wynajęcie wirtualnego biura.

E – biuro jest usługą outsourcingu obsługi biurowej. W cenie, oprócz udostępniania adresu siedziby firmy, otrzymamy skanowanie dokumentacji firmowej, obsługę poczty przychodzącej, przesyłanie informacji drogą mailową, pakiet godzin na wynajem sali szkoleniowej czy indywidualny numer telefonu stacjonarnego.

Usługa ta jest w pełni legalna i pozwala na zaoszczędzenie kosztów na wynajmie, szczególnie młodym, początkującym przedsiębiorcom, którzy dopiero co wchodzą w świat biznesu. Z ekonomicznego rozwiązywania skorzystają także freelancerzy, copywriterzy, start – upy czy po prostu osoby wykonujące pracę zdalną, która jest coraz popularniejsza w obecnych czasach. Biuro wirtualne to alternatywa dla rejestracji własnej działalności pod adresem zamieszkania.

Posiadanie wirtualnego biura z pakietem godzinowym na wynajem pomieszczeń, ma wpływ na naszych klientów. Chcąc prowadzić profesjonalną firmę istotne jest, aby móc zaprosić swoich klientów do miejsca, w którym wykonujemy dla nich usługi. Możliwość spokojnej rozmowy w biurze, przedstawienie własnej prezentacji np. w sali szkoleniowej, pozwoli na przedstawienie własnej osoby oraz swoich usług.

Wynajem lokalu droższe niż biuro wirtualne

Dolnośląskie Centrum Biznesu we Wrocławiu, oferuje pakiety, które zaczynają się już od 50 złotych. Posiadamy pakiety BizStandard oraz Pakiet Biuro. Według ofert na portalach z wynajmem nieruchomości, cena mikro biura, którego metraż wynosi ok. 20 metrów to koszt 1500-2000 złotych w zależności od lokalizacji. Oczywiście cena wzrasta wraz ze zwiększoną powierzchnią i ulokowaniem nieruchomości.

Dlatego dla firm, które pragną płacić mniej za wynajem biura, wirtualny adres firmy jest korzystnym rozwiązaniem. Przynajmniej na sam początek prowadzenia działalności. Dolnośląskie Centrum Biznesu we Wrocławiu pozwoli na zorganizowanie pojedynczego spotkania biznesowego, organizację tematycznych szkoleń, kursów oraz warsztatów, a także umożliwi na swobodną i kreatywną pracę w zacisznym miejscu Wrocławia. Wynajem wirtualnego biura Wrocław to okazja do oddzielenia życia prywatnego od zawodowego. Praca zdalna dzięki temu stanie się efektywniejsza.

Skorzystanie z usług Dolnośląskiego Centrum Biznesu, to odciążenie Państwa od nadmiaru obowiązków firmowych i skupienie się w pełni na własnym biznesie. Posiadając profesjonalny, wirtualny adres firmy, to dobre rozpoczęcie działalności, które korzystnie wpłynie w przyszłości na prowadzenie firmy.